Už nějaký ten rok se věnuji webovému frontendu a asi půl roku zpět jsem se rozhodl najít nějaké školení pro tento obor. Mým cílem bylo se utvrdit, že mé postupy jsou správné nebo naopak své workflow a nástroje které používám upravit. Po tom co jsem navštívil první sraz frontendistů a taktéž první WP konferenci, na kterých Martin přednášel o LESSu, bylo moje rozhodnutí jasné.
Školení probíhalo v KC Greenpoint v Praze. Klidné místo uprostřed zahrady s dobrým zázemím a možností parkování přímo u konferenčního centra.
Dopoledne jsme začali klasickým pohledem na procentuální grafy používanosti prohlížečů a rozebrali jakým směrem se bude jejich podíl v česku měnit.
Následovaly:
Následovala pauza na oběd, ale i o té jsme se nepřestávali bavit o zákoutích dnešního frontendu a našich vzájemných zkušenostech – třeba s Operou Mini. Dopoledne bylo celkem nenáročné a více teoretické. Pro mě spíše opakování i když pár dobrých tipů a zkušeností se také našlo.
Odpoledne pak byla na programu tato témata:
Odpolední část byla o něco praktičtější a přišlo i více tipů. Byl jsem hodně zvědavý na flexbox. Do budoucna je to velice zajímavá vlastnost. Bohužel zatím chybí podpora v IE 8 a IE 9 což považuji za velký problém. Zatím tedy jen dobré pro nějaké interní aplikace, kde vím, že cílová skupina bude používat prohlížeče s podporou flexboxu – do budoucna ale skvělá vlastnost. Dále jsme probrali základy Boweru a Gruntu, které již oba nějaký čas používám a tak to bylo spíše opakování.
Celkově mohu kurz jen doporučit. Martin celou dobu sázel tipy na nástroje a pohotově odpovídal na všechny naše otázky, které šly i více do hloubky. Rozhodně nelituji, že jsem kurz navštívil.
Martinovi tímto děkuji a doufám, že se s ním ale i s ostatními kolegy (třeba i s Vámi) potkám na srazu frontendistů.