Warning: Declaration of BootstrapNavMenuWalker::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /data/web/virtuals/72083/virtual/www/blog/wp-content/themes/theme/navbar.php on line 115
Školení dnešní webový frontend s Martinem Michálkem | Lukáš Pavel

Lukáš Pavel

Blog jednoho frontendisty

Školení dnešní webový frontend s Martinem Michálkem

20.9.2014

Už nějaký ten rok se věnuji webovému frontendu a asi půl roku zpět jsem se rozhodl najít nějaké školení pro tento obor. Mým cílem bylo se utvrdit, že mé postupy jsou správné nebo naopak své workflow a nástroje které používám upravit. Po tom co jsem navštívil první sraz frontendistů a taktéž první WP konferenci, na kterých Martin přednášel o LESSu, bylo moje rozhodnutí jasné.

vd_skoleni_banner_frontend_ikony

Školení probíhalo v KC Greenpoint v Praze. Klidné místo uprostřed zahrady s dobrým zázemím a možností parkování přímo u konferenčního centra.

Dopoledne jsme začali klasickým pohledem na procentuální grafy používanosti prohlížečů a rozebrali jakým směrem se bude jejich podíl v česku měnit.

Následovaly:

Následovala pauza na oběd, ale i o té jsme se nepřestávali bavit o zákoutích dnešního frontendu a našich vzájemných zkušenostech – třeba s Operou Mini. Dopoledne bylo celkem nenáročné a více teoretické. Pro mě spíše opakování i když pár dobrých tipů a zkušeností se také našlo.

Odpoledne pak byla na programu tato témata:

less

Odpolední část byla o něco praktičtější a přišlo i více tipů. Byl jsem hodně zvědavý na flexbox. Do budoucna je to velice zajímavá vlastnost. Bohužel zatím chybí podpora v IE 8 a IE 9 což považuji za velký problém. Zatím tedy jen dobré pro nějaké interní aplikace, kde vím, že cílová skupina bude používat prohlížeče s podporou flexboxu – do budoucna ale skvělá vlastnost. Dále jsme probrali základy Boweru a Gruntu, které již oba nějaký čas používám a tak to bylo spíše opakování.

Celkově mohu kurz jen doporučit. Martin celou dobu sázel tipy na nástroje a pohotově odpovídal na všechny naše otázky, které šly i více do hloubky. Rozhodně nelituji, že jsem kurz navštívil.

Martinovi tímto děkuji a doufám, že se s ním ale i s ostatními kolegy (třeba i s Vámi) potkám na srazu frontendistů.

 

Lukáš Pavel

HTML/CSS kodér na volné noze

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle Plus

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


eighteen − 3 =


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>